2018.aasta keskel allkirjastas ühe suurima kiirkohaletoimetamisteenistust pakkuva ettevõtte Venipak juht Justas Šablinskas koostöölepingu firmaga Lufthansa Cargo. J.Šablinskas väidab, et koostöö selle Saksamaa lennufirmaga annab juba soovitud tulemusi – pakkide saatmise mahud Eestist ja Balti riikidest Ameerikasse kasvavad kiiremini kui algselt loodeti.

„Kuna laiendame pidevalt oma teenuste spektrit, siis hakkasime pakkuma saadetiste transportimist Eestist Ameerika Ühendriikidesse eriti madala hinnaga. Selleks oli vaja leida usaldusväärne koostööpartner. Kõige paremini vastas meie vajadustele ettevõte Lufthansa Cargo ja pärast peaaegu aasta kestnud koostööd on see hakanud andma suurepäraseid tulemusi – aasta jooksul kasvas meie kullerifirma kaudu Leedust, Lätist ja Eestist USAsse saadetud saadetiste hulk peaaegu kolmekordseks“, ütles J. Šablinskas.

„USA turg avaneb Eesti kaupadele üha rohkem, mistõttu näeme Eesti ettevõtluse vajadust saata kaubad ja tooted sellesse riiki kiiresti ja usaldusväärselt. Ja kõige kiiremaks võimaluseks on lennutransport. Meie teenus lubab toimetada saadetise igast Eesti nurgast USA-sse vähem kui 8 päevaga“, jutustas J. Šablinskas.

Ettevõtte juht ütles, et eriti populaarseks osutus väikesaadetiste saatmine ja sellele avaldab suurt mõju e-kaubanduse areng: „On loomulik, et seoses e-kaubanduse kasvuga tekib üha rohkem logistilisi väljakutseid – kuidas transportida kiiresti ja usaldusväärselt kaup Tallinnast mõnesse USA linna. Meie võtsime vastu otsuse, et lennutransport on kõige parem lahendus“.

Kaubavahetus Eesti ja USA vahel kasvab iga aastaga. 2018. aastal küündis kaubavahetus nende riikide vahel 1,3 miljardi euroni. USAst jõudis Eestisse kaupu ja teenuseid 1 miljardi, Eestist USAsse – 300 miljoni euro eest.

Saksamaa ettevõte Lufthansa Cargo toimetab saadetisi rohkem kui 100sse maailma riiki ning transpordib igal aastal 1,6 miljonit tonni veoseid.