Üks Balti regiooni suuremaid kiirkulleriteenuste ettevõtteid Venipak ehitab Vilniusesse uue 10 000 m² suuruse terminali. Ettevõtte juht Justas Šablinskas ütles, et terminali ehitus läheb maksma peaaegu 10 miljonit eurot. Uus terminal asub 2,6 ha suurusel alal. Terminal kavatsetakse avada 2020. aasta lõpus.

„Uus terminal hakkab teenindama Eesti, Läti ja Leedu saadetisi Poolasse ja Saksamaale. See terminal laseb meil töötada palju paindlikumalt, efektiivsemalt ja veelgi kvaliteetsemalt. Samuti viiakse uude hoonesse üle Venipaki haldusosakond,“ lisas J. Šablinskas.

Venipaki juht rääkis, et uus terminal osutus vajalikuks arengute tõttu Ida-Euroopas ja Balti regioonis: „Tänavu avasime oma üksused ning alustasime tegevust Poolas, Saksamaal, Ameerika Ühendriikides ning Hongkongis, Eestis ja Lätis alustasid tegevust uued terminalid, uuendasime ja laiendasime nelja terminali Leedus ning Lätis ja Eestis kummaski üht terminali. Laiendame tegevust suures mahus ja seetõttu oli uus terminal Vilniuses vajalik ja ma loodan, et see aitab meil veelgi suurendada teenindatavate saadetiste koguseid.“

Ettevõte Venipak teavitab, et 2018. aastal kasvas saadetiste hulk 2017. aastaga võrreldes Leedus 15%, Lätis 32% ja Eestis 62%. 2019. aasta esimesel poolaastal kasvas saadetiste hulk Balti regioonis 10%.

„Eriti just 2018. aastal osutus meie ülemaailmne arengustrateegia ning soov olla kulleriteenuste osutamisel liidripositsioonil kogu Balti regioonis õigeks suunaks. Ja me räägime nii teenindatavate saadetiste kogustest kui ka nende vedamise kvaliteedist. Selleks on vajalikud suured investeeringud ning uus terminal on üheks sammuks sellel teel,“ rääkis J. Šablinskas.

Tööle võetakse mitusada töötajat

Venipaki juht ütles, et alguses hakkab uues terminalis tööle ligikaudu 200 inimest, kuid hiljem võtab Venipak täiendavalt tööle kuni 100 uut töötajat.

„Sellest tuleb üks suuremaid taolist tüüpi terminale kogu Balti regioonis ning seepärast peaks seal tulevikus töötama kuni 300 inimest. Paigaldatud uuenduslik konveier lubab sorteerida kuni 10 000 pakki tunnis.“

Praegu töötab ettevõttes Venipak kõigis Balti riikides kokku peaaegu 500 administratiivtöötajat, kullerit ning sorteerijat.

Miljonitesse küündivad investeeringud tehnoloogiatesse

Venipaki juht selgitas, et uus terminal saab olema eriline ka tehnoloogiliste uuenduste poolest.

„Uus terminal on eriline, sest selles kasutatakse kõige moodsamaid seadmeid ja tehnoloogiaid. Juba olemasolevates terminalides uuendasime seadmeid, kuid uude terminali kavatseme juurutada uusimad ladustamise ja saadetiste jaotamise süsteemid ning samuti hakkab tööle meie 3PL teenus, mille eesmärgiks on e-kaupluste omanikele abi osutamine, et nad saaks tõhusamalt hallata oma kaupa ja seda ostjatele kätte toimetada. Sellest tuleb ainus taolist tüüpi terminal terves Balti regioonis,“ rääkis J. Šablinskas.

Ettevõtte juht rääkis veel, et juba oma tegevuse algusest investeerib Venipak palju tehnoloogiatesse ja protsesside optimeerimisse.

„Kulleriteenuste ettevõte ei ole ainult autod ja laod, vaid see on väga täpselt toimiv süsteem. 15 tegevusaasta jooksul oleme tutvustanud mitmeid uuenduslikke teenuseid. Hakkasime esimesena kasutama saadetiste terminale ja viisime need edukalt ka Lõuna-Ameerikasse ja teistesse riikidesse. Uus terminal lubab meil juurutada veelgi rohkem uuendusi, mis tagavad teeninduse parema kvaliteedi ja laiema teenuste valiku – Same day delivery kogu Balti regioonis, juba mainitud 3PL teenus ja palju muud,“ lisas J. Šablinskas.