Kiirkulleriteenistus Venipak liigub sarnaselt varasemaga ka 2019. a. esimeses kvartalis kasvuteel. Ettevõtte esindajate sõnul oli kasvutempo, kui võrrelda saadetiste arvu nüüd ja samal ajal möödunud aastal, Leedus 3%, Lätis ja Eestis aga koguni 37%.

Ettevõtte juht Justas Šablinskas ütles, et Eestis arendab Venipak laiahaardelist tegevust ja seetõttu ei ole üha suurenevad saadetiste mahud üllatavad. 2018. aastal suurenes Eestis Venipaki kaudu saadetud saadetiste arv koguni 62 protsenti. J. Šablinskase sõnul usaldab neid ja kasutab oma vajaduste rahuldamiseks tema juhitava ettevõtte teenuseid üha rohkem kliente.

„Möödunud aasta näitas, et üha rohkem Eesti ettevõtteid hindab meid ja usaldab oma kauba transportimise meile. Eesti on meile väga tähtis, sest kavatseme arendada tegevust ka Skandinaavias. Seetõttu plaanime tänavu avada kolm uut terminali Balti riikides, mis tagavad efektiivsema ja kiirema saadetiste kohaletoimetamise nii riigisiseselt kui ka naaberriikidesse,“ ütles J. Šablinskas.

Venipaki juhi sõnul loodab ettevõte tänavu säilitada sama kasvutempo: „Lähema viie aasta jooksul tahame Eestis jõuda kolme kõige rohkem saadetisi transportiva kiirsaadetiste teenistuse hulka. Aegamööda oleme hakanud osutama Eestis teenuseid, mis on end õigustanud juba Leedus – drive crowd sourcing’u põhimõttel töötav palgakullerite võrk, same day delivery, anname võimaluse tasuda kohale toodud kauba eest pangakaardiga, samuti laiendame Eestis pick up-punktide võrku.

Lätis – järjekindel kasv

J. Šablinskas ütles, et esimese kvartali töötulemused Lätis on kindlaks tõenduseks, et ettevõte liigub edasi õigel teel: „Möödunud aastal alustas Lätis tööd kolm uut terminali ja see lubas meil tõsta saadetiste kohaletoimetamise kiirust ja kvaliteeti. Nende uuenduste kasu on ilmselge.“

Eriti märgatavalt kasvas Lätis äriklientide arv.

„Kõikides Balti riikides töötame palju äriklientidega, kuid samuti tunneme, et suureneb B2C klientide arv, kes kasutavad palju sagedamini Venipaki teenuseid. Esimeses kvartalis kasvas B2C klientide arv 10% protsenti, võrreldes 2018. aasta sama perioodiga,“ rääkis J. Šablinskas.

Leedus oleme liidrite hulgas

Sideteenuste reguleerimisameti andmetel on ettevõte Venipak Leedus kiirkulleriteenuseid pakkuvate teenistuste seas kindlalt kolme suurima kulleriteenistuse hulgas. Esimese kvartali jooksul kasvas Venipaki vahendusel saadetud saadetiste hulk kolme protsendi võrra.

„Leedus säilitame kindlalt oma koha liidripositsioonil olevate kulleriteenistuste seas. Tänavu oleme seadnud endale eesmärgiks jõuda kuni 250 pick up-punktini. Aasta alguses hakkasime kasutama uuendatud süsteeme, mis jaotavad efektiivsemalt kullerite marsruute ning tänu sellele kulgeb ka töö tõhusamalt. Need uuendused lubasid meil edasi areneda ning parendada teenuste kvaliteeti Leedus,“ rõhutas J. Šablinskas.

Venipaki juht lisas, et aasta alguses suurendas ettevõtte edu ka suurenenud saadetiste arv Balti riikidest Lääne-Euroopasse: „Möödunud aastal alustasime tegevust Poolas ning allkirjastasime koostöölepingu Lufthansaga saadetiste kiiremaks transportimiseks Ameerika Ühendriikidesse. Tänavu aga avasime oma esinduse Saksamaal. Kõik need tegurid aitasid ettevõtte töötulemuste parendamisele kaasa, sest saame oma klientidele pakkuda rohkem teenuseid ning kaup liigub peale Balti riikide ka kogu Euroopas palju kiiremini ja kvaliteetsemalt.“

Ettevõte Venipak on üks suuremaid kiirsaadetiste teenistusi Balti riikides, mis arendab oma tegevust Leedus, Lätis ja Eestis ning millel on esindused Poolas ja Saksamaal.